Waga (rakieta bez naciągu)
270 g
Waga: Masa mierzona jest w gramach. Podobnie jak balans i długość, ciężar wpływa na inercję rakiety, a tym samym na jej manewrowość, stabilność i zdolność do transferu energii na piłkę (moc). Im cięższa rakieta, tym więcej energii przekazuje piłce, ale tym trudniej jest nią manewrować. I odwrotnie, im lżejsza rakieta, tym manewrowanie nią jest łatwiejsze, ale tym mniej energii przekazuje piłce.
Balans (rakieta bez naciągu)
32,5 cm
Balans: Jest to punkt równowagi rakiety, mierzony w centymetrach od dołu rakiety (uchwytu). Im większa jest ta wartość (balans na główkę), tym mocniejsze i stabilniejsze będzie uderzenie rakiety, ale tym trudniej się nią manewruje. I odwrotnie, im mniejsza jest ta wartość (balans na rączkę), tym manewrowanie jest rakietą łatwiejsze, ale uderzenie piłki będzie słabsze i mniej stabilne.
Powierzchnia główki
645 cm²
Rozmiar główki: Jest to powierzchnia główki w cm². Wpływa ona na poczucie tolerancji i siły rakiety. Im większa główka, tym mocniejsza i bardziej tolerancyjna będzie rakieta, ale tym mniejsze daje uczucie kontroli. I odwrotnie, im mniejsza główka, tym kontrola nad rakietą jest większa, ale za to moc i tolerancja będą mniejsze.
Sztywność w RA
Ra:
Ra: Określa sztywność rakiety, czyli stopień odkształcania się ramy pod wpływem uderzenia piłki. Im sztywniejsza rakieta (czyli im wyższy jest Ra), tym mniej odkształca się przy uderzeniu. Energia tracona przy uderzeniu rakietą jest w ten sposób minimalizowana i oddawana piłce poprzez naciąg. Dlatego zwykło się mówić, że im sztywniejsza jest rakieta, tym większą ma moc.
Inercja (rakieta bez naciągu)
SW =
Inercja (po angielsku Swingweight): Wpływa przede wszystkim na łatwość manewrowania rakietą oraz na jej zdolność do przekazywania energii piłce (moc). Im wyższa jest inercja rakiety, tym trudniej się nią manewruje, ale rakieta generuje większą moc uderzenia. I odwrotnie, im niższa jest inercja rakiety, tym łatwiej się nią manewruje, ale generuje mniejszą moc odbicia. W dużej mierze wynika to z wagi, wyważenia i długości rakiety.
Wzór naciągu
16 x 19
Wzór naciągu: jest to ilość strun pionowych x ilość strun poziomych. Im więcej strun naciągu, tym bardziej naciąg jest „zamknięty”, a im mniej strun, tym bardziej naciąg jest „otwarty”. Im bardziej wzór naciągu jest zamknięty, tym większe daje poczucie kontroli, ale generuje mniejszą moc i trudniej jest nadawać rotacje. I odwrotnie, im bardziej wzór naciągu jest otwarty, tym większe daje poczucie mocy i ułatwia nadawanie rotacji, ale zapewnia mniejszą kontrolę.
Długość
68,5 cm
Długość: Jest to długość rakiety mierzona w centymetrach od dołu trzonka do górnej krawędzi główki. Im większa rakieta, tym większe daje poczucie siły, ale trudniej się nią manewruje. I odwrotnie, im krótsza rakieta, tym łatwiej się nią manewruje, ale zapewnia mniejsze poczucie mocy.
Auxetic
Opracowana przez Head technologia Auxetic znajduje się w rdzeniu rakiety. Optymalizuje czucie i reakcje rakiety na siłę uderzenia.
Directional Drilling
Kierunkowy wzór przelotek zwiększa moc i sweet-spot, zapewniając bardziej komfortowe wrażenia podczas uderzenia.
Power Grommets
Szersze przelotki maksymalnie zwiększają ruch strun dla osiągnięcia większej mocy.
Graphene Inside
Grafen wzmacnia ramę, zapewnia jej większą stabilność i zwiększa przepływ energii między rakietą a piłką potęgując moc.
Porady dotyczące przechowywania
Unikać dużych zmian temperatur.
Zatwierdzony przez
Lorenzo MUSETTI, Coco GAUFF.